Nitecore P12GT. Kdo chvilku stál…

Nitecore P12GT. Kdo chvilku stál…

…stojí opodál: Včera horká novinka, dnes šeď průměru. Ale vývojáři Nitecore nespí na vavřínech. Věnovali pozornost oblíbené svítilně P12 s cílem nabídnout nejen větší výkon, ale také vylepšení užitných vlastností. Výsledkem snahy je model P12GT pyšnící se výkonem 1000 lumenů a dosvitem do vzdálenosti 320 metrů, což je o úctyhodných 88 metrů dál než její předchůdce.

Zásluhy za zdokonalení svítilny můžeme bez uzardění připsat novější diodě LED CREE XP-L HI V3. Ve spolupráci s precizní parabolou a hladkým reflektorem (SMO) vytváří úzký vyhledávací světelný kužel o intenzitě 25700 candel. Kvalitu světla podtrhuje tvrzené ultra čisté minerální sklo s antireflexním povrchem. Energií diodě dodávají buď dvě baterie CR123 nebo jeden akumulátor Li-lon 18650. Zdánlivě rovnocenné možnosti, nicméně akumulátor má větší výdrž a posvítí na plný výkon o 25% delší dobu.

Světelné režimy P12GT odpovídají standardu taktických svítilen, tedy kontinuální svícení o čtyřech úrovních výkonu (Vysoký 1000 lm, Střední 280 lm, Nízký 50 lm a Velmi nízký s jedním lumenem. Doplněny jsou blikajícími režimy Stroboskop, Maják a SOS neocenitelnými v nouzových situacích, ať už jde o sebeobranu (Stroboskop) nebo nouzovou signalizaci (Maják a SOS).

Svítilna P12GT disponuje výkonnou elektronikou. Při použití akumulátoru dokáže ve Velmi nízkém režimu svítit 520 hodin. Samozřejmě bez použití výkonnějších režimů s vyšší spotřebou energie. Elektronika také sleduje zbytkové napětí ve zdroji energie s přesností na 0,1 V a blížící se konec signalizuje blikáním spínače. Užitečná je také paměťová funkce udržující informaci o posledně použitém režimu.

Tělo Nitecore P12GT je vyrobeno z odolné slitiny leteckého hliníku a eloxováno dle normy HAIII. Odolává nejen vnějším nárazům, například pádu až z výšky 1,5 m, ale také zpětným nárazům při střelbě. Svítilnu lze dovybavit vhodnou montáží na zbraň, což ocení jak myslivci, tak příslušníci ozbrojených složek.

Prodejci Nitecore jsou připraveni zodpovědět všechny dotazy a rozptýlit tak případné pochybnosti. Stačí maličkost: Kontaktovat některého z nich.