Nitecore P20 UV

Nitecore P20 UV

Velice specifická svítilna, která je vedle klasické bílé LED vybavena také ultrafialovou LED. UV LED je vhodná především při práci s dokumenty, u nichž je prostřednictvím tohoto světla nutné ověřit jejich pravost, popřípadě je blíže identifikovat.

Primární zdroj světla ve svítilně Nitecore P20 UV dosahuje intenzity svitu 800 lumenů. Svit z této svítilny je možné spatřit až na vzdálenost 210 metrů. Sekundární dioda je určena pro svícení spíše na krátké vzdálenosti a skutečně specifické úkoly.

Vzhledem k možnosti používání dvou typů diod bylo potřeba také do zařízení implementovat odpovídající spouštěcí zařízení. V tomto případě tedy duální patní spínač, který je umístěn tak, aby nedocházelo k nechtěnému sepnutí svítilny, ale zároveň, aby ovládání zařízení bylo co nejjednodušší. 

Patní spínač aktivuje nejen ultrafialovou a bílou LED, ale také umožňuje přepínat mezi jednotlivými režimy, které bílá CREE LED nabízí. Režimy, které jsou u této svítilny k dispozici, se vztahují výhradně k bílé LED diodě. Těmito světelnými módy jsou nejčastěji využívané režimy u svítilen Nitecore, tedy stroboskopický efekt, vysoký, střední a nízký režim.

Jednotlivé režimy je možné používat po určitou dobu, která se přímo odvíjí od spotřeby energie. Je logické, že vysoký světelný režim bude spotřebovávat největší množství energie a doba použitelnosti tak bude nejkratší. Intenzita svitu se v případě výše uvedených režimů pohybuje mezi 800 lumeny a 70 lumeny, přičemž nejdelší doba použitelnosti dosahuje skoro šestnácti hodin a nejkratší doba necelých čtyř hodin. O stavu baterie neustále informuje indikátor stavu baterií, dle něhož lze intenzitu svitu poupravit, respektive snížit, pokud je potřeba svítilnu používat po delší dobu.

K napájení svítilny je vzhledem k použité elektronice možné použít různé druhy akumulátorů. Těmito akumulátory jsou lithiové baterie CR123A, baterie typu 18650 i RCR123A.