Nitecore P36

Nitecore P36

Taktická svítilna, která je schopna vyprodukovat svit o síle 2 000 lumen, který je viditelný do vzdálenosti až 300 metrů a velice rychle změnit způsob svícení. Z technické stránky věci je důležité zmínit samotný zdroj svítilny, který je LED CREE MT-G2. Zdroj světla podporuje precizně zpracovaná parabola, který mimo jiné přispívá k lepšímu periferními svícení.

Změna hodnoty světelného výkonu je uživatelům umožněna prostřednictvím rotačního spínače, který se velice jednoduše ovládá. Tento spínač ovládá veškeré funkce svítilny Nitecore P36, které reprezentují jak přerušované tak kontinuální svícení. V rámci kontinuálního svícení lze zvolit rozdílné typy svícení, které se odlišují intenzitou. Režim, u kterého lze nastavit vůbec největší intenzitu svitu lze používat po dobu 45 nebo 30 minut. Během tohoto výkonu svítilna nabídne 2 000 lumenový svit. Doba použitelnosti se přímo odvíjí od použitého typu baterií. V prvním případě byla jako zdroj energie použita baterie typu 18650. V druhém případě se o energie starala CR123. Je potřeba upozornit také na fakt, že u obou typů baterií je potřeba jich dodat odlišné množství.

Vysoký světelný výkon lze v případě použití obou typů baterií používat po dobu jedné hodiny. Světelný výkon zde dosahuje intenzity svitu 1 500 lumenů. Střední výkon je již o poznání slabší, ovšem v porovnání s ostatními svítilnami se stále jedná o velice dobrý výkon, hovoříme zde o 380 lumenech, které lze využívat buďto 7,5 hodiny nebo 5 hodin. Ultra nízký světelný režim disponuje 2 lumeny, které lze využívat více jak 320 hodin u baterií 18650, popřípadě 185 hodin u CR123 baterií. Tyto režimy lze považovat za základní, ovšem vzhledem k povaze spínače, tedy jeho rotaci lze svítilnu nastavit na celkem 10 různých režimů s odlišnou intenzitou.