Nitecore Sens AA

Nitecore Sens AA

Není pochyb o to, že téměř každý alespoň jednou řešil nepříjemnou situaci: Tma jako v pytli a je zapotřebí trefit se klíčem do zámku. Což o to, tady pomůže hmat, ale vybrat ten správný zvonek u domovních dveří činžáku je prakticky nemožné. S jednoduchým řešením přichází svítilna SENS AA známé značky Nitecore.

Svítilna je to malá, tak akorát do dlaně, a současně neuvěřitelně výkonná. Při délce 81 mm, hmotnosti 26 g bez baterie a průměru těla necelé 2 cm dosahuje maximálního výkonu až 120 lumenů. Dosvit má 53 metrů a úctyhodnou výdrž až 62 hodin. Malá rozměry, ale výkonem SENS AA náleží k obrům nejen ve své třídě.

Neopominutelným důvodem pro výběr této svítilny je užití progresivní technologie aktivního stmívání (ADT – Active Dimming Technology). Vestavěný senzor s mikroprocesorem automaticky propočítávají vzdálenost cíle, který je třeba osvítit, s to podle sklonu svítilny SENS AA. Výsledek propočtu reguluje výkon a tím šetří energii. V automatickém režimu nejvyššího výkonu svítilna dosahuje ve vodorovné poloze. Výkon klesá s rostoucím sklonem svítilny k zemi, aby při kolmém postavení dosáhl nejnižší úrovně. Výkon svítilny lze regulovat také ručně jednoduchým přepínáním mezi třemi režimy. Vysokým (120 lumenů), středním (20 lumenů) a nízkým (6 lumenů).

Zdrojem světla je moderní LED CREE XP-G (R5). Energii poskytne libovolná alkalická nebo nabíjecí baterie AA.  Svítilně SENS AA nechybí ani jiné vymoženosti značky Nitecore: Ochrana proti nesprávnému vložení baterie, korpus vyrobený ze slitiny leteckého hliníku, povrch eloxován dle normy III military, vodotěsnost do hloubky dvou metrů. Svítilna je snadno připnutelná na kroužek ke klíčům a je tak neustále po ruce. Jako doplněk lze přikoupit Nitecore hlavový popruh pro řadu SENS a uvolnit si tak ruce pro jinou činnost.

Svítilna SENS AA je inteligentní pomocník všude tam, kde potřebujete rychlou orientaci ve špatných světelných podmínkách.