Nitecore SENS AA2

Nitecore SENS AA2

Nevtíravá a pohotová, kdykoliv ochotná nezištně přispěchat na pomoc. Taková je svítilna SENS AA2. Samozřejmě, že nic není zadarmo: Musíte ji mít neustále při sobě. Při cestě do práce, v práci, při sportování, ba i ve společnosti – v divadle, na plese nebo jiné slavnostní příležitosti. Při jejích rozměrech – 146,5 mm délka, průměr hlavy 19,8 mm a hmotnost 46 g bez baterií - to není žádný kumšt. 

Dokonalost SENS AA2 podtrhuje její schopnost vycítit, kolik světla potřebujete a přizpůsobit tomu světelný výkon. Za to děkuje funkci aktivního stmívání (ADT), kterou aktivujete zapnutím svítilny v kolmé poloze hlavou vzhůru. Světelný výkon je pak regulován velikostí úhlu jejího držení směrem k zemi. Nejvyššího výkonu, 170 lumenů, dosahuje ve vodorovné poloze s dosvitem 69 metrů, středního, 50 lumenů, při sklonu 45° a nejnižšího, 20 lumenů, kolmo dolů.
 
Světelný zdroj CREE XP-G (R5) LED, jímž je SENS AA2 vybavena, potřebuje energii dodávanou dvěma alkalickými bateriemi AA, případně dobíjecími AA NiMH. Jako většina členů rodiny Nitecore je vybavena ochranou proti nesprávnému vložení baterií. Svítilna má výdrž až 3 hodiny při maximálním výkonu, 11,5 hodiny při středním a 37 hodin při nejnižším výkonu 20 lumenů. 

SENS AA2 je vyrobena ze slitiny leteckého hliníku s eloxovaným povrchem dle normy III military a tudíž je odolná vůči vnějšímu poškození. S vodotěsností do hloubky dva metry (norma IPX-8) a odolností proti pádu až z výšky 1,5 metru ji nezaskočí ani nepříznivé prostředí. Ideálním doplňkem je hlavový popruh SENS. Uvolní ruce například pro opravu pojistek nebo sportování.

Nitecore SENS AA2 umí i v ošemetných situacích. V setmělé divadelní lóži dokáže najít spadlou náušnici bez čekání na přestávku, aniž by rušila představení. Gentlemani tak získají srdce svých dam a dámy překvapí pohotovou samostatností. Jedinou temnotou, se kterou si neporadí, je lidská hloupost.