Nitecore SENS CR

Nitecore SENS CR

„Já jsem malej, ale šikovnej.“ Říká postava oblíbené české pohádkové komedie sama o sobě. Přímo čertovsky šikovná je svítilnička řady SENS firmy Nitecore SENS CR. Malá rozměry i hmotností, šikovná řadou užitečných vlastností a nepřehlédnutelná výkonem. Upevněná do hlavového popruhu spolehlivě poslouží jako čelovka všude tam, kde člověk potřebuje dobře vidět a mít volné ruce. Tiše vklouzne do kapsičky smokingu, aby gentleman zůstal gentlemanem, i když zhasnou všechna světla.

Svítilna je vybavena polohovým čidlem (akcelerometrem) a mikroprocesorem regulujícím aktuální světelný výkon v závislosti na vzdálenosti osvětlovaného objektu. Východiskem propočtu potřebného výkonu je poloha vzhledem k zemi. Kolmá výkon minimalizuje na 20 lumenů, sklonu v úhlu 45° odpovídá 60 lumenů. Maximálního výkonu 190 lumenů SENS CR dosahuje ve vodorovné poloze s dosvitem až na vzdálenost 76 metrů. Ovládání jednou rukou je velice jednoduché. Ke spuštění automatického regulaci výkonu stačí podržet vypnutou svítilnu hlavou namířenou nahoru a zapnout ji.

Zdrojem světla Nitecore SENS CR je dioda CREE XP-G (R5) LED napájená jedinou lithiovou baterií CR123A. Výkonná elektronika umožňuje svítit až po dobu 2 hodin při plném výkonu, 6,5 hodiny při prostředním a 27 hodin při minimálním výkonu. Brání také nesprávnému vložení baterie. Rozměry 64 mm délka, průměr hlavy i těla 19,8 mm a hmotnost bez baterie 23,8 gramu je podtrhují unikátní vlastnosti stavící svítilnu do čela pelotonu své kategorie.

Jako jiné produkty Nitecore je také svítilna SENS CR vyrobena ze slitiny odolného leteckého hliníku Premium Type III s povrchem eloxovaným dle normy III military. Vodotěsnost je zaručena při ponoru až do dvou metrové hloubky.

Je zřejmé, že Nitecore SENS CR nabízí široké spektrum možného využití. Svítilnu ocení ještě větší spektrum uživatelů nejrůznějších zálib a profesí. Od sportovců běhajících noční krajinou, přes údržbáře s rukama ponořenýma do temných zákoutí zařízení, která je nutno zprovoznit až po skutečné lvy salonů, kteří si vědí rady v každé situaci, i té tmavé.