Nitecore SENS mini kapesní svítilna

Nitecore SENS mini kapesní svítilna

Jak již samotný název napovídá, v nabídce od renomované značky NiteCore se objevila skupina skutečně miniaturních svítilen. Zástupcem této kategorie výrobků je mimo jiné právě NiteCore SENS mini kapesní svítilna, která v této řadě doposud drží prvenství nejmenšího výrobku vůbec. Svítilna o velikosti menší než šest centimetrů a základní hmotnosti bez baterie pod dvacet gramů byla obohacena veškerými moderními komponenty, které běžně nabízejí výrobky dvakrát či třikrát větší. Díky své velikosti ji lze pohodlně navléknout na kroužek s klíči či připevnit k jakékoliv jiné karabině.

Co se konkrétních parametrů a zároveň předností svítilny týče, zdrojem světla u této svítilny je kvalitní CREE LED dioda, která umožňuje maximální svit o síle 170 lumenů. S ohledem na velikost výrobku je ovšem nutné podotknout, že tento výkon svítilna udrží pouze po dobu jedné hodiny. V případě snížení intenzity svitu lze NiteCore mini svítilnu používat až po dobu čtrnácti hodin.

Jednou z nejdůležitějších předností svítilny je použití funkce aktivního stmívaní. Dle implementace tohoto zařízení je možné intenzitu svitu korigovat aktuální polohou svítilny. V praxi je při zapnutí svítilny nastaven takový režim, který odpovídá sklonu svítilny. Tedy, pokud má svítilna zářit na vysoký výkon, je nutné jej držet ve vodorovné poloze. Pro použití středního výkonu slouží poloha v úhlu čtyřiceti pěti stupňů směrem dolů. Nejnižšího výkonu je možné dosáhnout při otočení svítilny přímo dolů. Tato inteligentní funkce tedy umožňuje prakticky zvyšovat intenzitu svitu spolu s tím, do jaké vzdálenosti je nutné svítit. Čím více se blíží vodorovné poloze, tím více se intenzita zvyšuje a světlo září do většího prostoru.

Mechanické vlastnosti svítilny NiteCore jsou přizpůsobeny nejen tomu, aby použití výrobku jako takového bylo možné ve všech podmínkách. Zároveň je svítilna na svém povrchu opatřena vroubkováním, které eliminuje případné vyklouznutí svítilny z rukou majitele.