Nitecore SRT 5

Nitecore SRT 5

Svítilna, která dokonale plní funkci pomůcky bezpečnostních složek, jako jsou policie či armáda, ale také nadšenců do myslivosti. Výjimečnost této svítilny Nitecore SRT 5 spočívá především ve spínači, kterým se svítilna uvádí do provozu. V tomto případě je spínačem volící kroužek, kterým lze velice rychle a efektivně svítilnu sepnout a zvolit požadovaný světelný režim.

Svítilna vedle klasického bílého světla, které je produkováno CREE LED, nabízí také taktické světla v červené a modré barvě. Bílá dioda přitom nabízí výkon o síle až 750 lumen. Mezi bílou diodou v různých intenzitách a stejně tak i barevnými diodami lze vybírat pootočením právě jednoho spínacího kroužku. Lze nastavit stroboskopický efekt, režim turbo, nízký režim. Mezi posledními zmíněnými režimy lze pootočením zvolit jakoukoliv intenzitu svitu. Svítilna Nitecore SRT 5 totiž disponuje plynulou změnou intenzity svícení. V neposlední řadě se na ovládacím kroužku nacházejí také světlo červené i modré barvy a režim SOS. Celkově svítilna nabízí šest způsobů svícení. Nejdelší doba, po kterou lze svítilnu používat dosahuje sto minut. 

Důvod, proč jsou zde zakomponovány právě tyto dvě barevné diody – modrá a červená souvisí s jejich vnímáním a schopností osvětlovat specifické věci. Například červená dioda je dobrým pomocníkem při nočním lovu myslivců, červená barva totiž nejméně plaší zvěř.

Modré světlo je naopak vhodné při ohledávání místa činu, kdy je potřeba nalézt a zaznamenat stopy krve, které modré světlo dokonale odkryje.

Vzhledem k tomu, že z výše uvedených vlastností je svítilna určena i do nebezpečných či nestandardních situací, je uzpůsobeno k tomu i její konstruování. Svítilna je odolná vůči nárazům i vodě. Přední sklo bylo rovněž zpevněno, aby nedošlo k jeho poškození během používání.