Nitecore SRT3

Nitecore SRT3

Těžký život dobrodruha, plný rychlého rozhodování v situacích, kdy může jít o život. Vzácná je dobrá rada, vzácnější vhodná pomoc, zejména tam, kde chybí denní světlo. Tam je neocenitelným pomocníkem svítilna Nitecore SRT3. Ani příliš velká ani příliš malá, tak akorát do ruky. Vítaný a zdatný pomocník bez ohledu na prostředí.

Je optimální pro denní nošení. Při délce 100 mm, průměru hlavy 25,4 mm, průměru těla 24.3 mm a hmotnosti 73 g bez baterie není nutné dumat kam s ní, postačí i kapsa. SRT3 je vybavena nejnovější CREE XM-L (XM-L2 T6) LED s maximálním výkonem 550 lumenů a dosvitem až do 134 metrů. Zdrojem energie jsou baterie buď Lihtiové CR123 nebo nabíjecí RCR123. 

Svítilna SRT3 je jako ostatní členové řady Nitecore SRT vybavena inteligentním ovládacím kroužkem, jehož otáčením vybíráte vhodný režim, s jehož pomocí snadno zvládnete libovolnou situaci. Umožňuje plynule regulovat světelný výkon od 0, lumenu do maxima 550 lumenů včetně režimů Stroboskop a Maják potřebnými zejména nachází-li se někdo v nouzi.

SRT3 nepostrádá ani červené a modré signální světlo. Samostatné červené je důležité pro nenápadný pohyb v nočním terénu a samostatné modré slouží k odhalování skvrn, a to nejen krvavých. Střídaví blikání červené a modré simuluje policejní majáček v roli varovného signálu. 

Svítilna je vyrobena ze slitiny leteckého hliníku, eloxována metodou HAIII a vybavena mechanismem snižujícím účinek nárazu. Přežije náraz při pádu až z výšky 1,5 metru a ponor až do hloubky 2 metry. Zpevněné přední sklíčko s antireflexním potahem umožňuje bezproblémovou práci v rizikovém prostředí.

Co říci závěrem o svítilně Nitecore SRT3? Jen to, že její parametry ji předurčují nejen ke službě dobrodruhům, ale nachází také uplatnění v rukách profesionálů, jakými jsou příslušníci ozbrojených složek nebo záchranáři. Stejně dobře poslouží chatařům a chalupářům, zkrátka každému, kdo nevidí na cestu.