Nitecore SRT7

Nitecore SRT7

Významný člen série SRT od Nitecore, svítilna SRT7, by neměla chybět vy výbavě profesionálů pohybujících se v riskantních až nebezpečných situacích. Je určena širokému spektru uživatelů. Příslušníkům ozbrojených složek, myslivcům, záchranářům, horolezcům, horské službě a samozřejmě každému, kdo chce mít jistotu, že se ve tmě neztratí. Pro svítilnu hovoří celá řada důvodů, nechme tedy promluvit její vlastnosti.

Nejvýznamnějším doporučením je inteligentní volící kroužek (v řadě svítilen SRT použitý poprvé na světě) v kombinaci s výkonnou LED CREE XM-L2 T6 a třemi vícebarevnými LED v parabole svítilny. SRT7 tak nabízí množství světelných režimů řešících různorodé situace.

Kromě plynulé regulace světelného výkonu od 0 do 960 lumenů s dosvitem až 308 metrů jsou významnými pomocníky disponibilní signální módy: Stroboskop, blikání červených a modrých LED simulujících policejní majáček a blikání nebarevné LED v roli majáku. Samostatná zelená usnadňuje studium dokumentů a map, samostatná modrá poslouží k odhalování krvavých skvrn i stop jiného původu. Samostatná červená usnadňuje nenápadný pohyb setmělou krajinou.

Použitá elektronika svítilny SRT7 dovoluje napájení jak bateriemi Li-Ion 18650, RCR123A, tak lithiovými CR123A. V turbo režimu (960 lumenů) vydrží 1 hodinu a 45 minut, při nejnižším možném výkonu 0,1 lumenu 200 hodin. Elektronika dále brání nesprávnému vložení baterií do svítilny a také signalizuje nízký stav baterie. 

K užití i v tom nejdivočejším prostředí předurčují SRT7 také další vlastnosti. Praktické rozměry a hmotnost bez baterky pouhých 173 gramů. Tělo vyrobené z leteckého hliníku s povrchovou úpravou tvrdý elox HA III Military. Nárazu vzdornost při pádu až z výšky 1,5 metru, vodotěsnost do hloubky 2 metry.

Svítilnu SRT7 oceňuje každý, kdo se pohybuje v nepřehledném prostředí se špatnou až nulovou viditelností, kde SRT7 může být jedinou jistotou.