Nitecore T5s

Nitecore T5s

Elegance, účelnost, výkonnost. Vlastnosti, každá sama o sobě vzácný květ. Všechny tři pohromadě vztažené na jeden konkrétní předmět, tak to je „bílá vrána“ hledaná pod drobnohledem a občas budící dojem, že existuje pouze v říši snů. Nicméně svítilna Nitecore T5s, ač z tohoto světa, se oprávněně chlubí právě těmito jedinečnými vlastnostmi.

Svítilna na první pohled upoutává pozornost ultra kompaktním tělem vyrobeným z vysoce leštěné nerezové oceli. T5s je pohodlně ovladatelná jednou rukou umožňujíc přepínat mezi čtyřmi světelnými režimy: Vysokým (65 lumenů až po dobu 1,5 hodiny), středním (25 lumenů až po dobu 3,5 hodiny), nízkým (2 lumeny až po dobu 28 hodin) a výstražnou signalizací v podobě blikání. Nitecore T5s poskytuje stabilní intenzitu jasu ve všech světelných výkonech, a to díky vysoce účinnému řídícímu obvodu, jen zřídka používaného u svítilen tohoto typu a rozměru.

Délka 73 mm, průměr 12,5 mm a hmotnost 19 gramů bez jediné napájecí baterie typu AAA předurčuje T5s k permanentnímu nošení. Bez problémů ji schováte do kapsičky u saka či do miniaturní dámské kabelky. LED CREE XP-G (R5) umístěná v hliníkovém reflektoru poskytuje vyvážený světelný paprsek s dosvitem až do vzdálenosti 24m při intenzitě světla 150 cd.

Z dosud uvedeného je zřejmé, že Nitecore T5s je výkonným pomocníkem v mnoha různorodých situacích. Od hledání drobností spadlých na zem přes osvícení domovních zvonků až po manipulaci prsty ve stísněném a tmavém prostoru. Vzhledem k tomu, že je vodotěsná do hloubky dvou metrů dle normy IPX-8 a odolná pádu z výšky 1,5 metru, je vítanou maličkostí i ve výbavě vodáka či horského turisty.

Svítilnu T5s nepochybně ocení každý, kdo se alespoň jednou ocitl ve světelné nouzi a od té doby ji má vždy při ruce, třeba zavěšenou na svazku klíčů.