Nitecore TM03

Nitecore TM03

„V nouzi najdeš přítele“, říká známé rčení. Svítilna TM03 umí přítelem v nouzi bezpochyby být. Silnou zbraní této taktické svítilny je praktické ovládání s extra spínačem umožňujícím okamžité spuštění stroboskopu. Útočník je oslepen, dezorientován a napadený získává čas na vyhodnocení situace a volbu optimálního reakce. 

Duální přepínač umístěný na patě TM03 vybírá mezi dvěma režimy. O stroboskopu zmínka již padla, druhý, operativní režim, dovoluje volit mezi čtyřmi úrovněmi světelného výkonu. Turbo o výkonu 2800 lumenů, Vysoký – 1350 lumenů až po dobu 45 minut, Střední – 550 lumenů až po dobu 135 minut a Nízký – 40 lumenů až 30 hodin. Svítilna dokáže nasvítit cíl vzdálený až 289 metrů tak, že je dobře viditelný.

Zdrojem světla je LED CREE XPH70 napájený nabíjecím akumulátorem IMR Li-Ion 18650 11,2Wh speciálně vyrobeným pro svítilnu TM03. Tvrzené ultra čiré ochranné sklo s antireflexním povrchem je odolné proti poškrábání kryje hlubokou parabolu s dokonalým reflektorem vytvářející plný světelný kužel s dobrým periferním viděním. 

Při délce 159 mm a hmotnosti 213 gramů (bez akumulátoru) působí TM03 nenápadným dojmem, ale výkonem a schopnostmi každého překvapí. Někoho příjemně, jiného nepříjemně. Jako každá jiná taktická svítilna patří nejen do výstroje policistů či vojáků, ale všech, kteří se pohybují a pracují v nočním terénu, ale také v nepřehledných a neosvětlených interiérech. Ocení ji profesionálové i chalupáři, chataři a vůbec každý, komu hrozí, že se ocitne ve tmě.

Pro Nitecore TM03 hovoří i další vlastnosti. Tělo vyrobené z pevného leteckého hliníku s povrchovou úpravou tvrdý elox HA III Military bránící vnějšímu poškození, odolnost vůči pádu z výšky 1,5 metru, vodotěsnost při ponoru až do hloubky dvou metrů nebo automatická ochrana proti přehřátí. 

Zkrátka a dobře: TM03 je neocenitelná v temnotách, kde každý krok bez ní by mohl být ten poslední.