Nitecore TM16

Nitecore TM16

Svítilna, která spadá mezi zařízení, které v kategorii ručních svítilen prakticky nemají konkurenci. Nitecore TM16 je jednou z nejvýkonnějších svítilen vůbec. Je schopna produkovat maximální svit o síle 4 000 lumenů a několik dalších výkonnostních režimů. Tento impozantní svit je možný díky použitým čtyřem LED CREE, jejichž svit je možné vidět do vzdálenosti až 700 metrů.

Vzhledem k tomu, že se jedná o skutečně vysoký výkon, k němuž je potřeba dodat i relativně vysoké množství energie, logicky dochází také zvyšování teploty uvnitř podobných zařízení. Aby byla eliminována jakákoliv nežádoucí změna plynoucí ze zvýšené teploty uvnitř zařízení, bylo do svítilny Nitecore TM16 zabudováno zařízení pro regulaci teploty.

Co se výkonnostních režimů u této svítilny týče, veškeré funkce lze nastavit prostřednictvím dvou spínačů, které uvádějí do provozu odlišné režimy – typově se jedná o kontinuální světelné režimy a režimy s přerušovaným svitem. V prvním případě se jedná o pět světelných výkonů, které se liší jak intenzitou svitu, tak i dobou použitelnosti těchto režimů. Režim s největší intenzitou svitu – režim turbo, disponuje svitem právě o síle 4 000 lumenů, který je možné používat po dobu až 45 minut. Další režimy postupně na síle svitu ztrácejí, ovšem je možné je používat po delší dobu. Nejnižší režim s 5 lumeny lze nechat svítit až 520 hodin. Nekontinuální režimy jsou stroboskopický modus, maják a sos.

Zajímavostí u této svítilny je také možnost jejího připevnění ke stativu, který umožňuje lepší směřování světelného kuželu. Z hlediska směřování světelného kuželu je vhodné zmínit také digitální optickou technologii, která přímo souvisí s výkonem reflektoru. Z hlediska použitelnosti svítilny je možné svítilnu používat i ve velice nepříznivých podmínkách, vzhledem k tomu, že se jedná jak o nárazuvzdorné tak i voděodolné zařízení.