Nitecore TM26 QuadRay

Nitecore TM26 QuadRay

Již na první pohled je zcela jasné, že v případě této ultra výkonné svítilny přišla společnost NiteCore s mnohem vyšším výkonem u zařízení v této kategorii, než bylo doposud zvykem. NiteCore TM26 QuadRay nabízí světelný svit o síle 3500 lumen. V porovnání se svítilnami obdobné velikost se jedná až o 100 a více procentní progres.

K tomu, aby svítilna produkovala zmíněný obdivuhodný výkon je potřeba dodat i optimální zdroj energie. Možností je hned více – svítilna NiteCore je kompatibilní jak s Li-ion bateriemi typu 18650, tak bateriemi CR123. Tyto druhy baterií se liší mimo jiné svým počtem, který je nutné do svítilny implementovat. Li-Ion baterie jsou potřebné v počtu čtyř kusů, ale CR123 baterií je potřeba hned dvakrát více, tedy celých osm kusů baterií. Volba těchto specifických typů baterií zaručuje extrémní dobu použitelnosti svítilny na deklarovaný světelný výkon 3500 lumen. Doba, po kterou je možné svítilnu takto používat, dosahuje čtyřiceti pěti minut. Svítilna nabízí celkově osm režimů svícení, přičemž ten nejdelší dosahuje časového limitu tisíc hodin.

Svítilnu je v extrémních podmínkách a za stavu nouze možné efektivně použít také při použití jedné Li-Ion baterie nebo dvou CR123 baterií.

V každém případě, o aktuálním stavu baterie informuje zabudovaný display, který rovněž prostřednictvím číselných hodnot odpočítává, po jakou dobu bude možné svítilnu dále používat. Vedle těchto hodnot lze na displeji nalézt i informace o teplotě a intenzitě svitu v hodnotách škály lumen.

Na první pohled lze zaznamenat, že svítilna je tvořena čtyřmi LED diody, které jsou před vnějším prostředím chráněny ultra jasným minerálním sklem s antireflexní ochranou. Zbývající vnější část svítilny je pokryta hliníkovou slitinou, které své uplatnění nachází primárně v leteckém průmyslu. Veškeré tyto materiály zaručují voděodolnost svítilny a rovněž i potřebnou odolnost vůči nárazům.