Outdoorová svítilna NiteCore EA1

Outdoorová svítilna NiteCore EA1

Svítilna NiteCore EA1 je řazena do kategorie svítilen Explorer. Svítilny tohoto výrobního typu se vyznačují několika shodnými charakteristickými vlastnostmi. Jednou z těchto vlastností, která je patrná na první pohled, je zabudovaný červený indikátor napájení, který frekvencí svého svitu nepřetržitě ukazuje, v jakém stavu se nachází vložená baterie.

Čím červený indikátor bliká častěji, tím více se blíží doba, kdy bude nutné baterii vyměnit. A naopak, vložíte-li do svítilny baterii novou, indikátor svítilny NiteCore EA1 bude blikat v intervalu pěti sekund. Sekundárně lze tento indikátor použít k příležitostnému posvícení ve tmě. Světlo, které vyzařuje, sice není nikterak intenzivní, ovšem i tak může být velice nápomocné. Červený indikátor je k nezaplacení také v okamžiku, kdy se svou svítilnu pokoušíte ve tmě nalézt. Díky červené diodě je hledání o poznání snadnější.

Co se týče vlastností svítilny a použitých komponent jako takových, jako základní prvek pro funkčnost svítilny byla zvolena CREE XP- LED dioda, která umožňuje dosvit do vzdálenosti 103 metrů. Vyjádřeno v lumenech se jedná o intenzitu svitu o síle 180 lumen. Hned na úvod je však nutné poznamenat, že těchto hodnot nedosahuje žádná z konkurenčních svítilen v této kategorii. Přeci jen hovoříme o svítilně, jejíž velikost těsně překročila osm centimetrů. I přesto je svítilna NiteCore EA1 schopna svítit po dobu až 80 hodin.

Z funkčního hlediska svítilna vedle několika rozdílných typů svícení, z hlediska intenzity svitu, nabízí také stroboskopickou funkci a funkci SOS blikání. Veškeré druhy svícení vylepšuje ultra čiré přední sklíčko svítilny, ke kterému je světlo vedeno přes precizně zpracovaný reflektor. Svítilnu lze použít i v relativně extrémních podmínkách, je voděodolná a je možné s ní svítit pod vodní hladinou do hlouby dvou metrů po dobu třiceti minut.