Svítilna Nitecore MT1C

Svítilna Nitecore MT1C

Svítilna NiteCore MT1C vážící pouze 42 gramů zcela zaslouženě patří do oblasti „EDC svítilen“, tedy zařízení, které jsou vhodné ke každodennímu nošení při sobě. Použité komponenty, především CREE XP-G dioda, z tohoto důvodu garantují až 50 000 hodinovou životnost.

Maximální výkon, kterého je svítilna schopná, je kvantitativně roven hodnotě 280 lumen, s touto hodnotou souvisí i nejdelší možný dosvit, který je až 115 metrů. V případě spuštění svítilny na nejvyšší možnou intenzitu svitu lze svítilnu používat 23 hodin. Světlo produkované kvalitní diodou se ven dostává přes tvrzené sklíčko, které je nejen ultračiré, ale i obstaráno antireflexním potahem.

Turbo režim je v případě této svítilny časově omezen, z důvodu ochrany součástek svítilny je proto režim turbo po několika hodinách změněn na vysoce intenzivní mód. Jednotlivé světelné režimy se liší v závislosti právě na intenzitě svitu. Turbo výkon vytváří světlo o hodnotě 280 lumen, vysoký mód o síle 125 lumen, střední režim je roven 60 lumenům a nízký režim září o síle 20 lumen.

Jednou z nesporných výhod této svítilny je inteligentní paměťová funkce naposledy použitého světelného režimu. Použití svítilny je tak uživatelům mnohem zpříjemněno. Současně i designové úpravy znesnadňující kutálení svítilny a vroubkovaný povrch svítilny přispívají k celkovému lepšímu dojmu z výrobku samotného.

Svítilna se pohodlně vejde do ruky a ve spojení se svou minimální hmotností se stává velice dobře skladnou taktickou baterkou. Bateriemi, které jsou k jejímu provozu nutné do svítilny dodat, nelze ani při špatném zavedení do interiéru výrobku součástky nikterak poškodit.