Taktická svítilna NiteCore P12

Taktická svítilna NiteCore P12

Svítilna, která je již dostupná na českém trhu a nabízí větší intenzitu svitu a více funkcí, se díky svým vlastnostem stala jednou z nejlepších baterek ve své kategorii. Co však zapříčinilo tento progres? 

Společnost NiteCore implementovalo do svítilny o rozměrech menších než 15 centimetrů poměrně nadstandardní komponenty, které jako celek vytvořily vysoce kvalitní taktickou svítilnu. Světlo ze zařízení na venek prostupuje skrze ultra čiré minerální sklíčko, které je pokryto z obou stran antireflexní vrstvou. Tímto způsobem je zaručena nejvyšší možná intenzita světla. V případě svítilny NiteCore P12 hovoříme o hodnotách až 950 lumen. Je zcela zřejmé, že za takto intenzivní světelný paprsek není zodpovědné pouze vnější sklíčko. Jedná se o dokonalou souhru více faktorů. V tomto případě LED CREE diody, precizně zpracované paraboly a přesné optiky. Veškeré tyto komponenty pospolu vytvářejí skutečně impozantní světelný kužel. 

Světelný režim o intenzitě 950 lumenů u svítilny NiteCore P12 je ovšem podmíněn kvalitními bateriemi, které svítilně slouží jako zdroj energie. Další světelné módy, které svítilna nabízí, poskytují svit o síle 210 lumen, 50 lumen a dokonce i 1 lumen. Doba, po kterou je svítilna schopna svítit, přímo souvisí právě s intenzitou svitu. Maximální doba, po kterou je možno svítilnu používat, při využití baterie 18650 je až pět set dvacet hodin. 

U taktické svítilny této kvality je již samozřejmostí, že se jedná o voděodolnou a nárazu vzdornou baterku, kterou lze ovládat velice jednoduše i jednou rukou. Jednak spínačem na boční hraně a také spínačem na samém konci svítilny. Koncová hrana svítilny tak byla z praktických důvodu vykrojena do tvaru písmene U. Jedním z důvodů použití tohoto designu, je efektivnější manipulace se svítilnou v pracovních rukavicích. Tato jednoduchá úprava rovněž eliminuje možnost nechtěného vypnutí či zapnutí svítilny