Titanová píšťalka Nitecore NWS10

Titanová píšťalka Nitecore NWS10

Značka NITECORE byla až doposud předním výrobcem primárně kvalitních svítilen. Svůj zájem však projevila i o lehce odlišný segment výrobků, které mají s již uvedenými svítilnami poměrně dost společného, tedy píšťalky. Novinku z dílny NITECORE ocení i obdivovatelé jednoduchých elegantně ztvárněných praktických výrobků.

V prvé řadě, píšťalka patří do základního vybavení bezpečnostních služeb, stejně jako kvalitní svítilny. Píšťalka se využívá nejen u krizových situací, ale i při improvizovaném řízení dopravního provozu. Její použití není ani zdaleka omezeno pouze na složky bezpečnostního systému, snad všichni si při pomyšlení na píšťalky vzpomeneme na fotbal, hokej a jiné sporty. 

Co se samotných vlastností píšťalky týče, NITECORE NWS10 je vyrobena pouze z jednoho celistvého kusu titanu, čímž je zajištěna vysoká odolnost píšťalky. Přirozeně je píšťalka i velmi lehká, vzhledem k použití právě slitiny titanu. Výrobek je odolný proti korozi a strach z jeho používaní nemusejí mít ani alergici, protože je antialergenní a netoxický. Na píšťalku se lze spolehnout za každého počasí, na její funkci nemají vliv žádné, sebehorší, klimatické podmínky. Její použití je tedy skutečně široké a primárně určené k outdoorovému využití, včetně sportovních a jiných akcí.

Píšťalka vydává zvuk o maximální intenzitě 120 decibelů na 3 – 4 kHz. Zvuk, který produkuje je velmi intenzivní a díky speciální konstrukční úpravě komory, je slyšitelný na velkou vzdálenost. Splňuje tedy mezinárodní ujednání, které definuje hranice zvuku, které píšťalky vydávávají. Píšťalka je navíc velmi lehká, její váha nedosahuje ani 5 gramů. Na jejím konci lze nalézt zabudovaný háček, jímž lze píšťalku připevnit ke klíčům či na řetízek na krk.